MS Access Nedir?

Access veri tabanı Microsoft Office ailesinin belkide az bilinen bileşenlerinden biridir. Yapısında tablo, sorgu, rapor, form, makro ve modül olmasından dolayı bütünsel ve hızlı uygulamalar geliştirilebilmektedir. Bildiğimiz SQL, Oracle ve diğer veri tabanlarına ek olarak içerisinde bulunan bu özellikler orta büyüklükteki işletmelere verimliliklerini artırabilecek iş sistemleri geliştirmeye olanak sağlar. Ayrıca ilişkisel veri tabanı mantığı oluşturulan veri tabanlarında veri tutarlılığını sağlayarak doğru ve analiz edilebilir bir yapıyıda beraberinde getirmektedir.

Kurulumu, işletilmesi, bilinirliği, hızlı implemantasyon oluşu ve açık kaynak kodlu olabilmesi önemli avantajlarındandır. Bu özelliklerin işletmelerdeki en büyük avantajların yanında değiştirilebilir ve özelleştirilebilir yapısı para ve zaman kaybını minimize etmektedir. Paket yazılımlardaki kapalı kaynak kod ve özelleştirilemez yapı Access de bulunmamaktadır.

Access ile Neler Yapılabilir?

Aklın alabileceği tüm takip ve kontrol sistemleri Access ile yapılabilmektedir. Stok takibi, barkodlu sistemler, üretim takibi, ürün takibi, web arayüzlerle müşteri bilgileri, araç takibi, hasta takibi, MRP sistemleri tasarımı, ürün reçeteleri tasarımı, CRM uygulamaları, planlama, satın alma, satış, fatura, cari hesap takibi aklınıza gelebilecek tüm uygulamalar Access ile geliştirilebilmektedir.

Access Açık Kaynak Kodludur

Access ile yapılan tüm uygulamalar açık kaynak kodludur. Kimseye muhtaç değilsiniz. Kendiniz bile uygulamayı geliştirebilirsiniz. Projeye her zaman müdahale etme ve revize etme şansınız vardır.

Kullanıcı Dostudur

Çalışanlarınız işleriyle ilgili ekran tasarımlarıyla işlerini kolaylıkla yürütür. istenilen verileri anında uygulamaya giriş yapabilirler

Çoklu Kullanıcılıdır

Çok kullanıcılı yapısıyla anlık olarak çalışanlarınızdan bilgi toplayın.

Hemen Kullanmaya Başlanabilir

Access ile geliştirdiğimiz veri tabanı uygulamalarını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanımı kolay ve kullanıcı dostu ekranlar ile işinize odaklanın

Maliyet Düşüktür

İşinizi çözmeyecek yazılımlara 10 binlerce dolar ödemeyin. Biz tasarlayalım siz işinize odaklanın

Hızlı Uyarlanabilir

Access ile iş uygulamaları hızlı geliştirilebilir, uyarlanabilir ve ölçeğe göre revize edilebilir yapıdadır.

Access Veri tabanı Uygulamalarından Örnek Video ve Ekran Görüntüleri